Objevte kouzlo barvy taupe. Hodí se úplně ke všemu

Ani chladná, ani teplá. Ani šedá, ani hnědá. A přesto ano. Barva, která není ani jedním, a přitom vším. Barva, která v sobě spojuje tyto čtyři charakteristiky, ale zároveň přináší něco navíc. Barva, která má daleko do ponurosti černé a nudnosti bílé, ale přesto se stejně dobře hodí ke všemu. To je taupe.

Toto pojmenování má své kořeny ve zvířecí říci, je odvozené od latinského termínu pro krtka obecného – talpa europea, a odkazuje tak na barvu jeho srsti. V češtině pro tento odstín nemáme vhodné pojmenování, taupe je něco mezi šedou, hnědou a béžovou. Může nabývat rozličných forem od světlé formy po tmavou, od tónů téměř šedých až po ty, co se naopak blíží spíše k hnědé. Paleta taupe je velmi široká, a skýtá tak potenciál překračující hranice ostatních barev.

Taupe není ani příliš teplá, ani příliš chladná – je mnohem hřejivější než například čistá bílá, čiší z ní klid a mír. Její vyváženost, sofistikovanost a elegance z ní činí ideálně neutrální odstín, který lze kombinovat se všemi barvami a hodí se téměř ke každému typu pleti. Díky své rozmanitosti se v ní cítí dobře, jak muži, tak ženy.

2. Taupe - JonesTaupe je ideální v kombinaci zejména s čistou bílou, šedou a hnědou, čímž vykouzlíte uhlazený dojem potvrzující rčení, že v jednoduchosti je krása. Ideálním doplňkem k této barvě jsou stříbrné kovy a akcenty červené, fialové či zelené.

Že se Taupese dokonale hodí k bílé a hnědé, potvrzuje i model3. Taupe - Comma od Jones April, kde taupe vestu vhodně doplňuje bílá proužkovaná sukně a hnědé šněrovací boty.

Jednoduchý overal v taupe barvě s lehkým nádechem do šeda od společnosti Comma je elegantní volbou skýtající jak pohodlí, tak 4. Taupe - Jonesuhlazenost.

 

Vzhledem k rozsáhlosti rodiny odstínů taupe je možné vytvořit slušivý outfit pouze z této barvy. Avšak v tom případě je důležité zvolit různé materiály, popřípadě kontrastní vzory. Inspirací může být skládaná sukně doplněná jednoduchou hladkou halenkou od Jones April.

5. Taupe - Steilmann

Outfit, který by v černé barvě zanikl a v bílé naopak působil až příliš světle, je v odstínu taupe vkusnou kombinací spojující business styl a eleganci. Úzké kalhoty podtrhují ženskost a volná halenka ke krku s decentními vzory oživuje celkový vzhled.