Topmodelka Julia Stegner miluje pohodlnost a eleganci. Proto nosí Commu

Přirozenost, profesionalita a nezaměnitelný styl, to jsou tři z mnoha důvodů, proč je Julia Stegner pro Comma perfektní volbou. Přinášíme vám rozhovor, v němž tato modelka vypráví o svém módním vkusu, sociálních médiích a lásce k Los Angeles.

Vítejte v Los Angeles, Julie. Čím se nejvíce kalifornská metropole liší od vašeho domova New Yorku?

Miluji Los Angeles, samozřejmě kvůli mé práci jsem zde poměrně často. V New Yorku je všechno hrozně rychlé, dokonce, i když zrovna nepracuji, tak se tam cítím vystresovaně, protože v ulicích je vždy obrovský shon a ruch. Všichni pořád někam spěchají. Ale ve chvíli, kdy nasednu do letadla směr Los Angeles, cítím, že se najednou můžu svobodně nadechnout – všichni jsou uvolnění. Zkrátka, tady jsou lidé šťastnější a já opravdu zbožňuji zdejší atmosféru.

Co se vám tady líbí nejvíce? A co naopak nejméně?

Miluji losangeleské počasí. Trocha slunce a tepla – to je opravdu velmi příjemné. Jediné, co mi vadí, je doprava. Naštěstí řídím ráda za každých okolností, takže to ve výsledku není tak hrozné.

Vy pocházíte z Mnichova, jak byste popsala německý styl?

V New Yorku se lidé příliš nestarají o to, co mají na sobě. V Německu je to jiné, móda tam je opravdu důležitá. V současnosti existuje spousta výborných německých značek, které jsou skutečně velmi úspěšné. Fashion Week v Berlíně také pozvedl úroveň německého módního průmyslu, a to zejména právě v hlavním městě. Tady, proti tomu, jsou lidé hodně otevření, a vy tak můžete nosit, cokoliv chcete.

A jak byste popsala svůj vlastní styl?

Mé motto je „méně je více“, oblečení musí být pohodlné. Zejména poté, co jsem se stala matkou, se můj módní styl zaměřil na komfort (pozn. red.: Juliina dcera Emma se narodila v roce 2014). Především v případě letních modelů je pro mě důležité, aby byly lehké a vzdušné. Oblečení od Comma je i takové, právě ta rozmanitost se mi líbí. Comma má neuvěřitelně nádherné outfity, které si můžete vzít na společenskou událost, ale i takové, které se hodí k riflím. Comma je mladá a moderní značka a v oblečení od ní se člověk cítí dobře.

Jak se váš život změnil od chvíle, kdy jste se vy a váš manžel, fotograf Benny Horne, stali rodiči?

Narození dítěte mi dalo zcela nový náhled na život, poznala jsem, co je opravdu důležité. Miluji svou práci a užiji si při ní spoustu zábavy. Když se stanete matkou, tak jste ještě vděčnější za to, že máte úspěšnou kariéru a šťastný osobní život.

Modelkou jste se stala ve svých čtrnácti letech a nyní jste žádanější více než kdy dříve. Jak je to možné?

Netuším, asi jsem měla prostě štěstí. Když jsem začínala, tak jsem jednoduše byla na správném místě ve správnou chvíli. Také mi bylo řečeno, že můj úspěch do značné míry souvisí i s mou  pracovní etikou. Jsem typická Němka – pokaždé dorazím přesně na čas.

Co bylo prozatím vrcholem vaší kariéry?

Setkáni s Karlem Lagerfeldem (pozn. red.: jeden z nejvlivnějších světových módních návrhářů druhé poloviny 20. století), Karl je vždy zlatým hřebem: On je prostě absolutně brilantní a má jedinečný smysl pro humor. Třešničkou na dortu je, že bratr mého dědečka s ním chodil do školy. A samozřejmě fakt, že klienti se mnou opakovaně chtějí spolupracovat již řadu let a jsou s mou prací spokojení, je vždy ta největší poklona.

Máte skvělý instagramový účet, jak důležitá jsou sociální média pro supermodelku?

Abych byla zcela upřímná, musím říct, že bych je nepoužívala, kdyby nebyla užitečná pro mou práci. Když jsem jakožto modelka začínala, bylo důležité umět odvést dobrou práci a mít osobité charisma. Nyní se mě hodně klientů ptá, kolik lidí sleduje můj účet.

Řekla byste, že máte talent pro používání sociálních médií?

Ve skutečnosti jsem spíše člověk, který preferuje komunikaci tváří v tvář. Na druhou stranu je ale samozřejmě úžasné, že můžete využívat sociální média jako platformu pro své projekty. Nicméně vždy docela dlouho přemýšlím nad tím, co bych měla zveřejnit a jaký popisek obrázku by byl nejlepší. A pořád ještě nemám Facebook.

Juliin výběr z letních modelů Comma

„V této kolekci pro letní sezónu je hodně kousků, které ráda nosím.“ Supermodelka odhaluje své Comma favority.

  1. Miluji tuto modro-bíle pruhovanou blůzu. Jednu takovou najdete i v mém šatníku
  2. Na těchto červených šatech se mi nejvíce líbí to, že si je mohu vzít jak na slavnostní večeři, tak na2 běžné denní nošení.
  3. Miluji kalhoty s lehkými odlesky ze splývavé látky – jsou kouzelně jednoduché.
  4. 31